• VeganPlus Merili

Vegan koer - tasakaal inimese loodud eetika ja koera vajaduste vahel

See, et inimesed toituvad täistaimselt, ei ole enam minu jaoks intrigeeriv, vaid täiesti normaalne eluviis. Kui koerte mänguväljakul kohtun loomaomanikuga, kes annab enda parimale sõbrale süüa vaid taimseid produkte, siis tekitab see ärevust.Tavaliselt, kui tekib igivana arutelu selle üle, millised on inimese anatoomilised eeldused lihasöömiseks või taimse toidu närimiseks või mitu magu peaks olema, et püsida vegandieedi juures, siis need vaidlused jätavad üldiselt külmaks. Kui keegi alustab juttu sellest, kas koer on loodud omnivooriks või mitte, siis minu kõrvad lähevad kikki. Enamlevinud neutraalsed väited: 1. Koera molaarid (tagumised purihambad) on suhteliselt lamedate pindadega, mis on eelduseks nii kontide kui ka taimekiudude mälumiseks

2. Nad suudavad seedida pea kõiki süsivesikuid, mida tarbivad

3. Koertel on võime luua olulist toitainet - vitamiin A-d taimedest leitavast beetakaroteenist


Tundub, et vegankoer ei olegi nii võimatu nähtus! Samas, koer ei oska anda inimesele märku sellest, et tal on midagi puudu või tal on suur mure. Tõsi - mingil hetkel tulevad välja probleemid, aga tõenäoliselt on liiga hilja, sest välised tunnused tekivad alles suurte tagasilöökide korral. Samuti ei usu ma piisavalt palju kohusetundlikkesse omanikesse. Kui palju on neid omanikke, kellel on valmidus regulaarselt teha koerale vereteste, kusjuures testide hinnad algavad ~100€/1 test.

Kui Sinul on infot täisväärtusliku vegantoidu kohta loomadele või on sul kogemus vegankoera omanikuna, anna sellest märku!


0 views

©2018 by Amanda Design OÜ. 

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon